JUST EAT anvender cookies til at forbedre din brugeroplevelse og til at gøre det muligt for dig at bestille mad. Hvis du fortsætter brugen af hjemmesiden, antager vi, at du er indforstået med og accepterer at modtage cookies fra JUST EAT hjemmesiden. Hvis du ønsker det, kan du ændre dine cookie-indstillinger i din browser på ethvert tidspunkt. Læs vores cookiebetingelser for mere information her.


Just Eat – Danmarks førende formidler af take away


Just Eat gik online i august 2001. Efter et års intensivt arbejde var teamet bag Just Eat klar med et banebrydende koncept, der gjorde det muligt for danskerne at bestille mad online. I dag formidler Just Eat mere end 900.000 måltider hver måned. Hvad fortæller det?
Det fortæller, at Just Eat er danskernes foretrukne portal til onlinebestilling af mad med et enormt udvalg fra godt 2.000 restauranter i Danmark. Men det fortæller også, at vi lever i en tid, hvor alle minutter tæller. Derfor sætter de fleste pris på at spare tid. Også i en grad så mange gerne bruger penge på tidsbesparende aktiviteter som for eksempel at købe take away over nettet.

Med Just Eat er der tid at spare for enhver, der har internettet indenfor rækkevidde. Som bruger kan du sidde i fred og ro og udforske de mange menuforslag, som restauranterne i dit område tilbyder. Når du har besluttet dig, kan du bestille din mad og betale med det samme - hurtigt, nemt og sikkert. Du kan vælge at hente maden selv eller få den bragt lige til døren.

Udvalget af restauranter og mad på Just Eat er stort og varieret. Vi har 33 køkkentyper på vores side, så du kan få mad fra hele verden - leveret lige til din hoveddør. Du finder såvel à la carte-restauranter som pizzeriaer, sushirestauranter og burgerbarer, så der er noget for enhver smag og pengepung.

Hvis du ønsker mere information om Just Eat's internationale struktur, så klik her: Just-Eat.com.



Ledelsen

Carsten

Carsten Boldt

Managing Director

Email:
carsten.boldt@just-eat.dk

Kristian

Kim Rosenlund

Finance Director

Email:
kim.rosenlund@just-eat.dk

Philip

Philip Hinrichsen

Operations Director

Email:
philip.hinrichsen@just-eat.dk

Kristian

Kristian Brønsbjerg

Sales Director

Email:
kristian.bronsbjerg@just-eat.dk

Mikkel Pedersen

Mikkel Pedersen

Marketing Director

Email:
mikkel.pedersen@just-eat.dk

Salgsafdelingen

Alex

Alexander Shipillis

Field Sales Manager

Email:
alex@just-eat.dk

Phone: +45 2887 8510

Duyen

Duyen Phuong Nguyen

Business Development Executive

Email:
duyen.nguyen@just-eat.dk

Sebastian

Sebastian Scheibel

Tele Sales Manager

Email:
sebastian.scheibel@just-eat.dk

Phone: +45 2887 8515

Martin

Martin Dupont

Account Manager, Midtjylland

Email:
martin.dupont@just-eat.dk

Phone: +45 2887 8508

Michael

Michael Christensen

Account Manager, Nordsjælland

Email:
michael.christensen@just-eat.dk

Phone: +45 2887 8515

Martin

Mathias Godtkjær

Account Manager, Storkøbenhavn

Email:
mathias.godtkjaer@just-eat.dk

Phone: +45 4199 9608

Mathias

Mathias Fabricius Schmidt

Account Manager, Midt- og Nordjylland

Email:
mathias.schmidt@just-eat.dk

Phone: +45 2887 8501

Duyen

Alexander Pulli

Account Manager, Syddanmark

Email:
alexander.pulli@just-eat.dk

Phone: +45 4199 9649

Morten

Morten Nielsen

Account Manager, Syd- og Vestsjælland

Email:
morten.nielsen@just-eat.dk

Phone: +45 2887 8509