Gå til hovedindhold

Just Eat – Danmarks førende formidler af takeaway

Just Eat er en verdensomspændende online-virksomhed, der blev grundlagt i Danmark i 2001. 

Hvert år formidler vi mere end 13 millioner måltider til sultne danskere, og med en online-markedsandel på over 75 % i Danmark er vi danskernes klart foretrukne online takeaway-platform - på både web og i apps.

Vi samarbejder med over 2.500 restauranter på tværs af hele landet, hvilket også gør os til danskernes lokale takeaway-portal.

Hos Just Eat Danmark er vi over 400 medarbejdere, der dækker over alt fra salg, marketing, finance, kundeservice og levering.

I 2014 blev Just Eat børsnoteret på børsen i London. I dag er vi etableret i 13 lande rundt omkring i verden med hovedsæde i UK. Hvis du ønsker mere information om vores internationale struktur, klik her: Just-Eat.com.

Kunne du tænke dig at arbejde hos Just Eat? Tjek ledige jobs her her.

 

Ledelsen

 

Managing Director
Carsten Boldt
Managing Director
carsten.boldt@just-eat.dk
Finance Director
Kim Rosenlund
Finance Director
kim.rosenlund@just-eat.dk
Commercial Director
Mikkel Pedersen
Commercial Director
mikkel.pedersen@just-eat.dk
Delivery Director
Morten Toft Boesen
Delivery Director
morten.boesen@just-eat.dk
People Partner
Niclas Hornum
People Partner
niclas.hornum@just-eat.dk
CC
Christoffer Holm
Head of CC & Admin
christoffer.holm@just-eat.dk

 

Salg

Sales Manager
Alexander Shipillis
Head of Sales
alexander.shipillis@just-eat.dk
+45 28878510
Business Development Manager
Mathias Godtkjær
Sales Manager
mathias.godtkjaer@just-eat.dk
+45 20737542
Territory Manager, Fyn og Sydjylland
Anders Kjeldgaard
Key Account Manager
anders.kjeldgaard@just-eat.dk
+45 41999609
Territory Manager, Storkøbenhavn
Mathias Hueg
Territory Manager, Storkøbenhavn
mathias.hueg@just-eat.dk
+45 41999608
Territory Manager, Midt- og Nordjylland
Mathias Fabricius-Schmidt
Territory Manager, Aarhus
mathias.schmidt@just-eat.dk
+45 28878501
Territory Manager, Nordsjælland
Frederik Søndergaard
Territory Manager, Nordsjælland
frederik.sondergaard@just-eat.dk
+45 28878515
Territory Manager, Syd- og Vestsjælland
Ara Simonian
Territory Manager, Syd- og Vestsjælland
ara.simonian@just-eat.dk
+45 28878509
Territory Manager, Jylland
Anders Thomsen
Territory Manager, Midt- og Vestjylland
anders.thomsen@just-eat.dk
+45 41999650
Territory Manager, Fyn og Sydjylland
Frederik Rasmussen
Territory Manager, Midt- og Nordjylland
frederik.rasmussen@just-eat.dk
+45 28878508